Sağlık Gündem

Hastanelere Girişte Maske Zorunluluğu Getirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan yeni karar gereği bundan sona tüm sağlık kuruluşlarına giderken maske takma zorunluluğu getirildi. Koronavirüsün hızla yaygınlaştığı bu dönemde alınan bu karar pek çok kişi tarafından da takdir edildi. Kovid-19’un etki alanını genişletmesi ve insan hayatının her geçen gün tehlikeye girmesi sebebiyle yetkililer tedbirleri arttırmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından alınan bu karar ile artık sağlık ocağı, poliklinikler, hastaneler ve aile sağlık merkezlerine giriş yapabilmek için maske takma mecburiyeti getirildi. Maskesi olmayan kişilerin bundan sonraki süreçte tüm sağlık merkezlerine girişleri yasaklandı. Alınan bu karar ile sağlık merkezleri daha kontrollü ve güvenli bir yer haline gelmiş olacak.

75 KİŞİ DAHA VEFAT ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından az önce yapılan açıklamada günlük bilanço hakkında bilgi verdi. Buna göre 6 Nisan tarihli koronavirüs vaka sayısı toplam 30 bin 217’ye ulaştı. Bugün vefat edenlerin sayısı ise 75 olarak açıklandı. Böylelikle koronavirüsten dolayı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı da 649’a ulaştı.

Günlük vaka sayısı açıklandıktan sonra taburcu olanların sayısındaki artış dikkatlerden kaçmadı. Bugün 284 kişinin daha tedavisi sonlanarak hastanelerden taburcu edildi. Bu rakamla birlikte tedavisi tamamlananların toplam sayısı da bin 326 oldu. Koronavirüsten dolayı yoğun bakımdaki hasta sayısı da bin 415 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.