Gündem

Yatay – kısmi satış fiyatlaması

 

Riskli varlıklarda haftanın ilk iki işlem gününde yaşanan rallinin ardından yatay – kısmi satış fiyatlaması devam ediyor. MSCI Asya Pasifik endeksi %0,5 civarında satıcılı. Çin öncülüğünde Asya piyasalarında gözlenen satışların ABD vadelilerine etkisi ise sınırlı kalmaya devam ediyor. Piyasalarda, majör bir değişiklik beklenmeyen Jackson Hole toplantısı öncesinde oynaklık görece düşük kalabilir. Yurtiçi tarafta ise bilançolar sonrasında Borsa İstanbul’un yurtdışı piyasalarla olan korelasyonu biraz artarken, yakın zirveden gelen satış dün 1.452 seviyesine kadar sürdü. Kapanış ise 1.453 seviyesinden gerçekleşti. Katalizör eksikliğinde yurtdışı piyasalara paralel hareketler devam edebilir ki düşen oynaklık nedeniyle BIST100 endeksinde bugün potansiyel bir satışın sınırlı kalabileceğini ve endeksin güçlü 1.445 desteğinin üzerinde tutunabileceğini düşünüyoruz. Söz konusu seviyenin üzerinde kalınması durumunda ise endeks günü hafif artıda kapatmayı deneyebilir.   

 

*Yeşil ok olumluyu kırmızı ok olumsuzu göstermektedir.

 


 

     

MAKROEKONOMİ

   

Almanya’da ağustos ayına ilişkin IFO iş dünyası endeksi açıklandı. Endeks ağustosta varyant kaynaklı vakalardaki artış, girdi tedariki ve arz kısıtlarına yönelik endişelerle beklentilerin kötüleşmesiyle 100,7’den 99,4 seviyesine geriledi ve böylece son 3 ayın en düşük seviyesine geldi. Anket katılımcılarının birçoğu, tedarik zinciri darboğazlarından şikayet etti ve hem imalat hem de perakende sektörlerindeki birçok firma, artan maliyetleri karşılamak için daha yüksek ürün satış fiyatları talep ettiğini bildirdi.
 
Yurt içinde ağustos ayında anket göstergeleri, ekonomik aktivitedeki güçlü seyrin temmuz ayına göre sınırlı hız keserek de olsa devam ettiğini gösteriyor. Küresel toparlanmanın sürmesi ihracattaki olumlu görünümün sürmesini sağlarken, sıkı finansal koşullara karşın ekonominin açılması ve aşılanma süreci büyümeyi desteklemeyi sürdürüyor. Gelecek hafta ikinci çeyrek büyüme verisi açıklanacak ve beklenti yıllık büyümenin %7 seviyesinden %20-25 civarına hızlanması yönünde. Üçüncü çeyreğin ilk iki ayına ilişkin veriler de ekonomik aktivitenin güçlü seyrinin hizmet ve turizm sektörünün desteğiyle sürdürdüğünü gösteriyor. Bu durum da yıl genelinde %8 ve üzeri bir büyümenin mümkün olabileceğini gösteriyor.

  • Sıkılaşan finansal koşullara karşın inşaat sektörü güven endeksi aylık 6,1 puanla en çok artış gösteren güven endeksi olarak dikkatimizi çekiyor. İnşaat sektörü güven endeksindeki artış, hem yaz mevsimi hem de yapı ruhsatının son dönemdeki artışının yeni inşaat yapma eğiliminde artışa işaret etmesiyle de ilgili olabilir. İnşaat sektörünü, hizmet sektörü güven endeksindeki 1,4 puanlık artış izliyor. Perakende ticaret güven endeksi ve imalat sanayinde faaliyet gösteren profesyonellerin nabzını tutan reel kesim güven endeksindeki artış ise daha sınırlı kalmış. Yüz yüze eğitimin başlaması ise eylülde perakende ticaret sektörünü canlandırıcı ekstra bir unsur olabilir. Bileşenlerinin açıklanmasıyla birlikte ekonomik güven endeksini hesaplayabiliyoruz ve endeksin ağustosta 100,8’e yükselerek eşik değer üzerindeki seyrini sürdürdüğünü ve ekonomik duruma ilişkin iyimser bir görünüm sunduğunu görüyoruz.
  • Arındırılmış kapasite kullanım oranı, aylık 0,4 puan artışla %76,8 seviyesine yükseldi ve salgın öncesi döneme işaret eden Aralık 2019’dan bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Motorlu kara taşıtı imalatında daha belirgin olmak üzere giyim eşyalarının imalatının kapasite kullanım oranındaki artışı, KKO’yu desteklemiş.


Bugünkü veri takvimine bakıldığında,

ABD tarafında, TSİ 15.30’da yılın ikinci çeyreğine ilişkin revize GSYH büyüme verileri ve Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) Fiyat Endeksi açıklanacak. ABD ekonomisi öncü verilere göre 2. çeyrekte %6,5 büyümüştü, büyüme oranının %6,7 seviyesine revize edilmesi bekleniyor. Yılın geri kalanında ise Delta varyantının yanısıra, her ne kadar devasa teşvik paketleri ile artan tasarruflar tüketime yönelecekse de enflasyon ile alım gücünün düşmesi, arz yönündeki sıkıntılar gibi sebeplerle büyüme oranlarında yavaşlama görülebilir. ABD’de yılın ikinci çeyreğinde öncü verilere göre çekirdek PCE fiyat endeksi ise yıllıklandırılmış çeyreklik bazda %2,7’den %6,1 seviyesine yükselerek enflasyonist baskıları yansıtmıştı.

Ayrıca TSİ 18’de ağustos ayına ilişkin Kansas City Fed İmalat Sanayi Aktivite Endeksi verisi açıklanacak. Endeks temmuzda 30’dan 41 seviyesine yükselerek rekor seviyeye ulaşmış ve büyüme bölgesindeki seyrini güçlendirerek sürdürmüştü.

Diğer yandan, TSİ 15.30’da ABD’de 21 Ağustos haftasına ilişkin haftalık yeni işsizlik maaşı başvuruları verisi açıklanacak. 14 Ağustos haftasına ilişkin yeni işsizlik maaşı başvuruları 348 bin kişi seviyesine gerileyerek art arda dört hafta düşüş sergilemiş ve böylece salgın döneminin en düşük seviyesine gelmişti. 21 Ağustos haftasında ise yeni işsizlik maaşı başvurularının 350 bin kişi seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. İşsizlik yardımlarının eylülde sona ermesi ve okulların da açılmasıyla birlikte işsizlik maaşı başvurularında bulunanların sayısının azalabileceği ve çok sayıda kişinin çalışmaya başlayarak istihdam piyasasına yeniden dönebileceği değerlendiriliyor. Özellikle, birçok Fed üyesi istihdam piyasasındaki iyileşmenin varlık alımı azaltımı için önemini vurguladığından, söz konusu verideki toparlanma önem arz etmekte.

Avrupa tarafında ise, TSİ 14.30’da ECB Toplantı Tutanakları yayınlanacak. ECB %2’lik enflasyon hedefine nasıl ulaşılacağını açıklayan sözlü yönlendirmesini güncellemiş ve enflasyon hedefini tutturmak için destekleyici para politikası duruşunun devam edeceğinin altını çizmişti. ECB bugün yayınlanacak olan tutanaklarında yeni sözlü yönlendirmenin önümüzdeki dönem para politikasına nasıl yansıyacağı takip edilecek. Bunun yanında, TSİ 17.10’da ECB Yönetim Kurulu Üyesi Francois Villeroy’un konuşması takip edilecek.

Bugün TCMB, DTH, rezerv ve menkul kıymet istatistiklerini paylaşacak.

  • TCMB Analitik Bilanço verilerine göre 20 Ağustos haftasında toplam ve net rezervin arttığını hesaplamaktayız. İlgili haftada TCMB dış varlıkları yaklaşık 1,5 milyar USD arttı. Bunun neticesinde toplam rezervin 108,6 milyar USD’ye yükseldiğini tahmin ediyoruz. Bankaların TCMB’de tuttukları döviz mevduatı ise haftalık bazda 0,2 milyar USD azaldı. Buna göre net uluslararası rezervin 1,7 milyar USD artarak 25,8 milyar USD seviyesine geldiğini öngörmekteyiz. Geçen hafta yurt içi bankalarla olan swap miktarı 1 milyar USD artarak brüt ve net rezervleri artırıcı yönde etkide bulundu.  Bu arada 20 Ağustos’ta 108,6 milyar USD olan toplam rezervlerin, IMF’nin SDR tahsilatının katkısıyla 23 Ağustos’ta 6,2 milyar USD artarak 114,7 milyar USD’ye çıktığını hesaplıyoruz.
  • Yurt içi yerleşiklerin dolarizasyon hareketine BDDK’nın yayınladığı günlük verilerden de bakıyoruz ve 20 Ağustos haftasında toplam DTH miktarı 1,55 milyar USD düşüş (bireysel 0,44 milyar USD artış ve kurumsal 2 milyar USD düşüş) kaydetti. Toplam YP mevduatın toplam mevduat içerisindeki oranı %54,9’dan %55,2’ye yükseldi. TL kredilerde haftalık %0,27 artış, YP kredilerde %0,67 düşüş, toplam kredilerde ise kur etkisinden arındırılmış bazda baktığımızda %0,07 düşüş görmekteyiz.

ŞİRKET HABERLERİ 

Arçelik (ARCLK, Sınırlı Pozitif): 01.07.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında 25.08.2021 tarihinde 31,92 TL – 32,00 TL fiyat aralığından (ortalama 31,9867 TL) 200.000 adet pay geri alınmış ve Arçelik’in sahip olduğu ARCLK payları 9.218.750 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %1,3643)

10 Ağustos 2021 Tarihli Arçelik Raporumuz için tıklayınız…

Biotrend Çevre ve Enerji (BIOEN, Sınırlı Pozitif): Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Bişkek Belediye Başkanlığı ile Şirket arasında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek şehrinde bir atık geri dönüşüm tesisinin kurulması ve işletilmesine ilişkin tarafları bağlayıcılığı olmayan bir niyet mektubu imzalanmıştır.

Ayrıca, Kırgız Cumhuriyeti Yatırım Bakanlığı ve Oş Belediye Başkanlığı ile Şirket arasında Kırgızistan’ın Oş şehrinde bir atık geri dönüşüm tesisinin kurulması ve işletilmesine ilişkin tarafları bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu da imzalanmıştır. Söz konusu niyet mektuplarına ilişkin ileriki dönemlerde bağlayıcı bir doküman imzalanması durumunda Şirket tarafından ayrıca açıklama yapılacaktır.

SEKTÖR HABERLERİ 

Anti-damping: Ticaret Bakanlığı’nın Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliği ile, sentetik filament ipliğinde dokunmuş mensucat ithalatına karşı alınan önlemler yürürlüğe girdi. Kaynak: Foreks

Borsa İstanbul: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KRONT.E paylarında 26/08/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 09/09/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir.

SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Girişim Elektrik (GESAN): Şirket ile Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Enerji Bakanlığı arasında üretim kalemlerinden oluşan Orta Gerilim (36 kV ve 12 kV)  Şalt sistemleri ve ürünlerinin satışına ilişkin olarak sözleşme imzalanmıştır. İlgili sözleşmenin bedeli vergiler hariç 384.185 EUR’dur.

Papilon Savunma (PAPIL): Jandarma Genel Komutanlığı ile Türkiye genelinde kullanılmakta olan Otomatik Parmak ve Avuç İzi Teşhis Sistemi’nin (Papilon OPTES) 30.06.2022 tarihine kadar devam edecek olan parçalı bakım ve onarımı işi için 1,02mn TL+KDV tutarlı sözleşme imzalanmıştır.  Sözleşme, söz konusu sistemin sürekliliği kapsamında verilecek olan bakım hizmeti ve yedek parça ihtiyaçlarını kapsamaktadır.

Reysaş GYO (RYGYO): Şirket, İzmir – Kemalpaşa’da bulunan 12,9bin m2’lik arsanın 15,2mn TL bedel ile peşin olarak satın alındığını duyurmuştur. Söz konusu arsa bölgedeki lojistik depo ihtiyacı olması sebebiyle satın alınmış olup, arsa üzerine Mevcut ve Yeni Müşteriler için yaklaşık 7bin m2’lik lojistik depo yapılması planlanmaktadır.
     

FAİZ PİYASALARI
 

Çarşamba günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %19 seviyesinde yatay seyretti. TCMB dün 59 milyar TL’lik (%19’dan, 7 gün vadeli) haftalık repo ihalesi açtı, toplam fonlama tutarı ise tamamı haftalık repo ihaleleri kaynaklı 315 milyar TL oldu.

ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi dün güne %1,29 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %1,28-%1,35 bandında hareketin ardından %1,35 seviyesinden günü kapattı. 

Yurt içi tahvil piyasasında, dün verim eğrisi genelinde faizlerde sınırlı düşüşler görüldü. Bu kapsamda, günlük bazda verim eğrisinde faizlerde kısa vadeli tarafta 5 baz puan civarında düşüşler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta ise 15 baz puana yaklaşan düşüşler görüldü. 
 

GÜNLÜK ÖZET PİYASA VERİLERİ

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

escort
Hatay escort
Aydın escort
İzmir escort
Ankara escort
Antalya escort
Bursa escort
İstanbul escort
Kocaeli escort
Konya escort
Mardin escort
Mersin escort
Samsun escort
Sinop escort
Tekirdağ escort
Rize escort
Amasya escort
Balıkesir escort
Çanakkale escort
Bolu escort
Erzincan escort
Şırnak escort
Adana escort
Van escort
Yozgat escort
Zonguldak escort
Afyon escort
Adıyaman escort
Bilecik escort
Aksaray escort
Ağrı escort
Bitlis escort
Siirt escort
Denizli escort
Çorum escort
Burdur escort
Diyarbakır escort
Edirne escort
Düzce escort
Erzurum escort
Kırklareli escort
Gaziantep escort
Giresun escort
Kilis escort
Kars escort
Karabük escort
Kırıkkale escort
Kayseri escort
Kırşehir escort
Malatya escort
Maraş escort
Manisa escort
Muş escort
Muğla escort
Kastamonu escort
Ordu escort
Nevşehir escort
Sakarya escort
Osmaniye escort
Şanlıurfa escort
Sivas escort
Trabzon escort
Tokat escort
Ardahan escort
Bartın escort
Karaman escort
Batman escort
Bayburt escort
Bingöl escort
Elazığ escort
Gümüşhane escort
Hakkari escort
Eskişehir escort
Isparta escort
Yalova escort
Uşak escort
Iğdır escort
escort
Konya escort
Sakarya escort
Samsun escort
Kocaeli escort
Kayseri escort
İzmir escort
Hatay escort
Gaziantep escort
Diyarbakır escort
Ankara escort
Adana escort
Antalya escort
Bursa escort
Mersin escort
Aydın escort
Balıkesir escort
Çanakkale escort
Kıbrıs escort
Kütahya escort
Manisa escort
Muğla escort
Tekirdağ escort
Trabzon escort
Yalova escort
Isparta escort
Kahramanmaraş escort
Ordu escort
Rize escort
Sivas escort
Afyon escort
Aksaray escort
Giresun escort
Şanlıurfa escort
Yozgat escort
Erzurum escort
Amasya escort
Çorum escort
Tokat escort
Uşak escort
Van escort
Bolu escort
Burdur escort
Kırşehir escort
Niğde escort
Osmaniye escort
Zonguldak escort
Düzce escort
Edirne escort
Erzincan escort
Karabük escort
Karaman escort
Kastamonu escort
Kırıkkale escort
Kırklareli escort
Aydın escort
muğla escort
tekirdağ escort
manisa escort
balıkesir escort
manavgat escort
alanya escort
fethiye escort
didim escort
trabzon escort
elazığ escort
ordu escort
kütahya escort
ısparta escort
rize escort
maraş escort
yalova escort
giresun escort
yozgat escort
tokat escort
şanlıurfa escort
sivas escort
batman escort
erzurum escort
sinop escort
kırşehir escort
karaman escort
kırıkkale escort
bolu escort
amasya escort
niğde escort
uşak escort
edirne escort
çorum escort
osmaniye escort
zonguldak escort
van escort
erzincan escort
Ceyhan escort
Çukurova escort
Kozan escort
Sarıçam escort
Seyhan escort
Yüreğir escort
Batıkent escort
Çankaya escort
Çubuk escort
Etimesgut escort
Keçiören escort
Mamak escort
Polatlı escort
Sincan escort
Yenimahalle escort
Bağlar escort
Ergani escort
Kayapınar escort
Yenişehir escort
Nizip escort
Şahinbey escort
Şehitkamil escort
Antakya escort
Defne escort
Dörtyol escort
İskenderun escort
Kırıkhan escort
Samandağ escort
Aliağa escort
Bayraklı escort
Bornova escort
Buca escort
Çeşme escort
Gaziemir escort
Karşıyaka escort
Konak escort
Menemen escort
Ödemiş escort
Torbalı escort
Develi escort
Kocasinan escort
Melikgazi escort
Talas escort
Çayırova escort
Darıca escort
Derince escort
Gebze escort
Gölcük escort
İzmit escort
Kartepe escort
Körfez escort
Akşehir escort
Beyşehir escort
Bosna escort
Ereğli escort
Karatay escort
Selçuklu escort
meram escort
Atakum escort
Bafra escort
Canik escort
Çarşamba escort
İlkadım escort
Vezirköprü escort
manavgat escort
alanya escort
belek escort
aksu escort
finike escort
gazipaşa escort
güllük escort
kaş escort
kemer escort
kepez escort
konyaaltı escort
korkuteli escort
kumluca escort
lara escort
muratpaşa escort
serik escort
gemlik escort
gürsu escort
inegöl escort
iznik escort
mudanya escort
nilüfer escort
orhangazi escort
osmangazi escort
yıldırım escort
kuşadası escort
didim escort
nazilli escort
söke escort
efeler escort
bandırma escort
altıeylül escort
edremit escort
karesi escort
susurluk escort
bodrum escort
gümbet escort
turgutreis escort
dalaman escort
fethiye escort
köyceğiz escort
marmaris escort
çerkezköy escort
çorlu escort
kapaklı escort
süleymanpaşa escort
anamur escort
erdemli escort
mezitli escort
silifke escort
tarsus escort
akhisar escort
salihli escort
soma escort
turgutlu escort
girne escort
lefkoşa escort
biga escort
çan escort
gelibolu escort
dinar escort
emirdağ escort
sandıklı escort
merzifon escort
suluova escort
taşova escort
gerede escort
mengen escort
bucak escort
yeşilyurt escort
akçakoca escort
kadirli escort
osmancık escort
sungurlu escort
ipsala escort
keşan escort
kilimli escort
üzümlü escort
aziziye escort
palandöken escort
yakutiye escort
bulancak escort
espiye escort
tirebolu escort
safranbolu escort
lüleburgaz escort
elbistan escort
sorgun escort
gediz escort
simav escort
tavşanlı escort
fatsa escort
ünye escort
ardeşen escort
çayeli escort
birecik escort
eyyübiye escort
haliliye escort
siverek escort
suruç escort
viranşehir escort
kangal escort
şarkışla escort
suşehri escort
yıldızeli escort
erbaa escort
niksar escort
turhal escort
akçaabat escort
araklı escort
of escort
ortahisar escort
istanbul masaj
ankara masaj
izmir masaj
bursa masaj
antalya masaj
adana masaj
konya masaj
şanlıurfa masaj
gaziantep masaj
kocaeli masaj
mersin masaj
diyarbakır masaj
hatay masaj
manisa masaj
kayseri masaj
samsun masaj
balıkesir masaj
maraş masaj
van masaj
aydın masaj
tekirdağ masaj
sakarya masaj
denizli masaj
muğla masaj
adıyaman masaj
afyon masaj
ağrı masaj
aksaray masaj
amasya masaj
ardahan masaj
artvin masaj
bartın masaj
batman masaj
bayburt masaj
bilecik masaj
bingöl masaj
bitlis masaj
bolu masaj
burdur masaj
çanakkale masaj
çankırı masaj
çorum masaj
düzce masaj
edirne masaj
elazığ masaj
erzincan masaj
erzurum masaj
eskişehir masaj
giresun masaj
gümüşhane masaj
ığdır masaj
ısparta masaj
karabük masaj
karaman masaj
kastamonu masaj
kilis masaj
kırıkkale masaj
kırklareli masaj
kırşehir masaj
uşak masaj
kütahya masaj
malatya masaj
mardin masaj
nevşehir masaj
niğde masaj
ordu masaj
trabzon masaj
osmaniye masaj
rize masaj
siirt masaj
sinop masaj
sivas masaj
tokat masaj
Çankaya masaj
Keçiören masaj
Mamak masaj
Polatlı masaj
Sincan masaj
Alanya masaj
Belek masaj
Kaş masaj
Kemer masaj
Korkuteli masaj
Lara masaj
Manavgat masaj
Serik masaj
Side masaj
Didim masaj
Efeler masaj
Kuşadası masaj
Nazilli masaj
Altıeylül masaj
Bandırma masaj
Edremit masaj
Karesi masaj
Susurluk masaj
Gemlik masaj
Gürsu masaj
İnegöl masaj
Mudanya masaj
Nilüfer masaj
Osmangazi masaj
Yıldırım masaj
Biga masaj
Çan masaj
Gelibolu masaj
Karahayıt masaj
Pamukkale masaj
Nizip masaj
Şahinbey masaj
Şehitkamil masaj
Antakya masaj
Defne masaj
İskenderun masaj
Bağcılar masaj
Bahçelievler masaj
Esenler masaj
Esenyurt masaj
Kadıköy masaj
Kağıthane masaj
Kartal masaj
Küçükçekmece masaj
Maltepe masaj
Pendik masaj
Sultangazi masaj
Ümraniye masaj
Üsküdar masaj
Alsancak masaj
Bayraklı masaj
Bornova masaj
Buca masaj
Çiğli masaj
Gaziemir masaj
Karşıyaka masaj
Konak masaj
Menemen masaj
Ödemiş masaj
Torbalı masaj
Darıca masaj
Gebze masaj
Gölcük masaj
İzmit masaj
Körfez masaj
Akşehir masaj
Beyşehir masaj
Ereğli masaj
Karatay masaj
Meram masaj
Selçuklu masaj
Akhisar masaj
Alaşehir masaj
Soma masaj
Turgutlu masaj
Elbistan masaj
Akdeniz masaj
Anamur masaj
Erdemli masaj
Mezitli masaj
Silifke masaj
Tarsus masaj
Toroslar masaj
Yenişehir masaj
Bodrum masaj
Dalaman masaj
Fethiye masaj
Köyceğiz masaj
Marmaris masaj
Menteşe masaj
Milas masaj
Adapazarı masaj
Serdivan masaj
Atakum masaj
Çarşamba masaj
İlkadım masaj
Eyyübiye masaj
Siverek masaj
Viranşehir masaj
Çerkezköy masaj
Çorlu masaj
Erbaa masaj
Keşan escort
Safranbolu escort
Boyabat escort
Kızıltepe escort
Üzümlü escort
Bucak escort
Kadirli escort
Bornova escort
Batıkent escort
Alanya escort
İnegöl escort
Orhangazi escort
İzmit escort

Akşehir escort
Tarsus escort
İlkadım escort
Çerkezköy escort
Ardeşen escort
Kuşadası escort
Merzifon escort
Bandırma escort
Çerkeş escort
Gelibolu escort
Gerede escort
Antakya escort
Ceyhan escort
Dinar escort
Besni escort
Bozüyük escort
Eskil escort
Diyadin escort
Ahlat escort
Çivril escort
Bağlar escort
Akçakoca escort
Aziziye escort
Lüleburgaz escort
Şahinbey escort
Bulancak escort
Digor escort
Keskin escort
Bünyan escort
Kaman escort
Battalgazi escort
Elbistan escort
Akhisar escort
Bulanık escort
Bodrum escort
Altınordu escort
Bor escort
Avanos escort
Adapazarı escort
Virenşehir escort
Gemerek escort
Kangal escort
Akçaabat escort
Erbaa escort
Tavşanlı escort
Karşıyaka escort
Çankaya escort
Manavgat escort
Nilüfer escort
Arnavutköy escort
Gebze escort
Beyşehir escort
Silifke escort
Atakum escort
Çorlu escort
Çayeli escort
Didim escort
Suluova escort
Edremit escort
Ilgaz escort
Biga escort
Göynük escort
İskenderun escort
Çukurova escort
Kaynaşlı escort
Emirdağ escort
Gölbaşı escort
Söğüt escort
Ortaköy escort
Dogubayazıt escort
Güroymak escort
Karahayıt escort
Bismil escort
Horasan escort
Mucur escort
Babaeski escort
Şehitkamil escort
Espiye escort
Kağızman escort
Yahşihan escort
Develi escort
Doğanşehir escort
Afşin escort
Alaşehir escort
Malazgirt escort
Marmaris escort
Fatsa escort
Ürgüp escort
Akyazı escort
Eyyübiye escort
Şarkışla escort
Araklı escort
Niksar escort
Simav escort
Buca escort
Çubuk escort
Muratpaşa escort
Görükle escort
Avcılar escort
Darıca escort
Çumra escort
Anamur escort
Çarşamba escort
Ergene escort
Fındıklı escort
Nazilli escort
Taşova escort
Susurluk escort
Çan escort
Mudurnu escort
Defne escort
Kozan escort
Sandıklı escort
Yahyalı escort
Patnos escort
Kahta escort
Pamukkale escort
Ergani escort
Oltu escort
Nizip escort
Görele escort
Sarıkamış escort
Yeşilyurt escort
Dulkadiroğlu escort
Kırkağaç escort
Varto escort
Fethiye escort
Kumru escort
Erenler escort
Akçakale escort
Suşehri escort
Of escort
Turhal escort
Torbalı escort
Haymana escort
Kepez escort
Osmangazi escort
Bağcılar escort
Derince escort
Ereğli escort
Erdemli escort
Bafra escort
Kapaklı escort
Pazar escort
Davutlar escort
Altıeylül escort
Ayvacık escort
Dörtyol escort
Sarıçam escort
Sur escort
Palandöken escort
Nurdağı escort
Tirebolu escort
Zile escort
Ünye escort
Selim escort
Kocasinan escort
Onikişubat escort
Salihli escort
Milas escort
Pamukova escort
Birecik escort
Yıldızeli escort
Ortahisar escort
Malkara escort
Yakutiye escort
Zara escort
Yomra escort
Konak escort
Keçiören escort
Lara escort
Yıldırım escort
Beylikdüzü escort
Gölcük escort
Karatay escort
Mezitli escort
Canik escort
Efeler escort
Ayvalık escort
Kırıkhan escort
Seyhan escort
Melikgazi escort
Pazarcık escort
Soma escort
Dalaman escort
Sapanca escort
Haliliye escort
Ödemiş escort
Mamak escort
Kemer escort
Mudanya escort
Çekmeköy escort
Körfez escort
Meram escort
Aliağa escort
Polatlı escort
Belek escort
Gemlik escort
Esenler escort
Fatih escort
Selçuklu escort
Akdeniz escort
Terme escort
Söke escort
Karesi escort
Yüreğir escort
Payas escort
Talas escort
Türkoğlu escort
Turgutlu escort
Datça escort
Gümbet escort
Serdivan escort
Karaköprü escort
Çeşme escort
Sincan escort
Gaziemir escort
Ulus escort
Kaş escort
Gürsu escort
Güngören escort
Mut escort
Samandağ escort
Yunusemre escort
Köyceğiz escort
Siverek escort
Toroslar escort
Menteşe escort
Kadıköy escort
İznik escort
Serik escort
Menemen escort
Aksu escort
Kağıthane escort
Kartal escort
Maltepe escort
Kestel escort
Yenişehir escort
Yatağan escort
Tire escort
Finike escort
Pendik escort
Sarıyer escort
Şişli escort
Sultangazi escort
Tuzla escort
Urla escort
Konyaaltı escort
Korkuteli escort
Kumluca escort
Karacabey escort
Ümraniye escort
Üsküdar escort
Zeytinburnu escort
Tekirdağ masaj salonu
Adana masaj salonu
Mersin masaj salonu
Bursa masaj salonu
Muğla masaj salonu
Balıkesir masaj salonu
Kocaeli masaj salonu
İstanbul masaj salonu
Ankara masaj salonu
Antalya masaj salonu
İzmir masaj salonu
Denizli masaj salonu
Çanakkale masaj salonu
Sakarya masaj salonu
Manisa masaj salonu
Malatya masaj salonu
Yalova masaj salonu
Sivas masaj salonu
Tokat masaj salonu
Kayseri masaj salonu
Trabzon masaj salonu
Aydın masaj salonu
Elazığ masaj salonu
Afyon masaj salonu
Kütahya masaj salonu
Ordu masaj salonu
Eskişehir masaj salonu
Gaziantep masaj salonu
istanbul masaj salonu
ankara masaj salonu
izmir masaj salonu
bursa masaj salonu
antalya masaj salonu
adana masaj salonu
konya masaj salonu
şanlıurfa masaj salonu
gaziantep masaj salonu
kocaeli masaj salonu
mersin masaj salonu
diyarbakır masaj salonu
hatay masaj salonu
manisa masaj salonu
kayseri masaj salonu
samsun masaj salonu
balıkesir masaj salonu
maraş masaj salonu
van masaj salonu
aydın masaj salonu
tekirdağ masaj salonu
sakarya masaj salonu
denizli masaj salonu
muğla masaj salonu
bağcılar masaj salonu
bahçelievler masaj salonu
esenler masaj salonu
esenyurt masaj salonu
kadıköy masaj salonu
kağıthane masaj salonu
kartal masaj salonu
küçükçekmece masaj salonu
maltepe masaj salonu
pendik masaj salonu
sultangazi masaj salonu
ümraniye masaj salonu
üsküdar masaj salonu
aliağa masaj salonu
alsancak masaj salonu
bayraklı masaj salonu
bornova masaj salonu
buca masaj salonu
çeşme masaj salonu
çiğli masaj salonu
gaziemir masaj salonu
karşıyaka masaj salonu
konak masaj salonu
menemen masaj salonu
ödemiş masaj salonu
torbalı masaj salonu
çankaya masaj salonu
keçiören masaj salonu
mamak masaj salonu
polatlı masaj salonu
sincan masaj salonu
alanya masaj salonu
belek masaj salonu
kaş masaj salonu
kemer masaj salonu
korkuteli masaj salonu
lara masaj salonu
manavgat masaj salonu
serik masaj salonu
side masaj salonu
didim masaj salonu
efeler masaj salonu
kuşadası masaj salonu
nazilli masaj salonu
altıeylül masaj salonu
bandırma masaj salonu
edremit masaj salonu
karesi masaj salonu
susurluk masaj salonu
gemlik masaj salonu
gürsu masaj salonu
inegöl masaj salonu
mudanya masaj salonu
nilüfer masaj salonu
osmangazi masaj salonu
yıldırım masaj salonu
biga masaj salonu
çan masaj salonu
gelibolu masaj salonu
adıyaman masaj salonu
afyon masaj salonu
ağrı masaj salonu
aksaray masaj salonu
amasya masaj salonu
ardahan masaj salonu
artvin masaj salonu
bartın masaj salonu
batman masaj salonu
bayburt masaj salonu
bilecik masaj salonu
bingöl masaj salonu
bitlis masaj salonu
bolu masaj salonu
burdur masaj salonu
çanakkale masaj salonu
çankırı masaj salonu
çorum masaj salonu
düzce masaj salonu
edirne masaj salonu
elazığ masaj salonu
erzincan masaj salonu
erzurum masaj salonu
eskişehir masaj salonu
giresun masaj salonu
gümüşhane masaj salonu
ığdır masaj salonu
ısparta masaj salonu
karabük masaj salonu
karaman masaj salonu
kastamonu masaj salonu
kilis masaj salonu
kırıkkale masaj salonu
kırklareli masaj salonu
kırşehir masaj salonu
uşak masaj salonu
kütahya masaj salonu
malatya masaj salonu
mardin masaj salonu
nevşehir masaj salonu
niğde masaj salonu
ordu masaj salonu
trabzon masaj salonu
osmaniye masaj salonu
rize masaj salonu
siirt masaj salonu
sinop masaj salonu
sivas masaj salonu
tokat masaj salonu
karahayıt masaj salonu
pamukkale masaj salonu
nizip masaj salonu
şahinbey masaj salonu
şehitkamil masaj salonu
antakya masaj salonu
defne masaj salonu
iskenderun masaj salonu
darıca masaj salonu
gebze masaj salonu
gölcük masaj salonu
izmit masaj salonu
körfez masaj salonu
akşehir masaj salonu
beyşehir masaj salonu
ereğli masaj salonu
karatay masaj salonu
meram masaj salonu
selçuklu masaj salonu
akhisar masaj salonu
alaşehir masaj salonu
soma masaj salonu
turgutlu masaj salonu
akdeniz masaj salonu
anamur masaj salonu
erdemli masaj salonu
mezitli masaj salonu
silifke masaj salonu
tarsus masaj salonu
toroslar masaj salonu
yenişehir masaj salonu
bodrum masaj salonu
dalaman masaj salonu
fethiye masaj salonu
köyceğiz masaj salonu
marmaris masaj salonu
menteşe masaj salonu
milas masaj salonu
adapazarı masaj salonu
serdivan masaj salonu
atakum masaj salonu
çarşamba masaj salonu
ilkadım masaj salonu
eyyübiye masaj salonu
siverek masaj salonu
viranşehir masaj salonu
çerkezköy masaj salonu
çorlu masaj salonu
erbaa masaj salonu
akcaabat escort
kiziltepe escort
artuklu escort
odunpazari escort
tepebasi escort
bodrum- escort
fethiye escort
milas escort
dalaman escort
marmaris escort
pamukkale escort
merkezefendi escort
adapazari escort
serdivan escort
corlu escort
suleymanpasa escort
cerkezkoy escort
efeler escort
nazilli escort
soke escort
kusadasi escort
didim escort
ipekyolu escort
ercis escort
onikisubat escort
dulkadiroglu escort
karesi escort
altieylul escort
balikesir edremit escort
ilkadim escort
bafra escort
bafra escort
melikgazi escort
kocasinan escort
talas escort
yunusemre escort
akhisar escort
turgutlu escort
sehzadeler escort
antakya escort
iskenderun escort
defne escort
dortyol escort
kayapinar escort
baglar escort
yenisehir escort
tarsus escort
toroslar escort
yenisehir escort
akdeniz escort
silifke escort
mezitli escort
gebze escort
darica escort
korfez escort
golcuk escort
sahinbey escort
sehitkamil escort
haliliye escort
siverek escort
eyyubiye escort
bosna escort
selcuklu escort
karatay escort
meram escort
eregli escort
seyhan escort
yuregir escort
cukurova escort
saricam escort
ceyhan escort
kozan escort
kemer escort
alanya escort
lara escort
side escort
manavgat escort
fethiye escort
kepez escort
konyaalti escort
finike escort
kas escort
elmali escort
muratpasa escort
demre escort
korkuteli escort
kumluca escort
osmangazi escort
gorukle escort
nilufer escort
yildirim escort
inegol escort
gemlik escort
buca escort
karabaglar escort
bornova escort
karsiyaka escort
konak escort
bayrakli escort
cigli escort
torbali escort
menemen escort
kecioren escort
cankaya escort
ankara yenimahalle escort
mamak escort
etimesgut escort
sincan escort
altindag escort
golbasi escort
kizilay escort
bozuyuk escort
safranbolu escort
yuksekova escort
cayeli escort
luleburgaz escort
bor escort
kesan escort
sorgun escort
isparta merkez escort
yalvac escort
bulancak escort
corum merkez escort
sungurlu escort
patnos escort
biga escort
kadirli escort
tavsanli escort
elazig merkez escort
kovancilar escort
zonguldak merkez escort
zonguldak eregli escort
erbaa escort
kozluk escort
kahta escort
sivas merkez escort
sarkisla escort
afyon merkez escort
sandikli escort
yakutiye escort
palandoken escort
altinordu escort
unye escort
fatsa escort
yesilyurt escort
battalgazi escort
ortahisar escort
polatli escort
aliaga escort
menderes escort
bergama escort
odemis escort
mudanya escort
serik escort
nizip escort
basiskele escort
kartepe escort
cayirova escort
erdemli escort
reyhanli escort
kirikhan escort
samandag escort
alasehir escort
soma escort
salihli escort
canik escort
carsamba escort
kapakli escort
akyazi escort
erenler escort