Gündem

Çin’de PMI verileri açıklandı

Cuma günü Powell’ın Jackson Hole toplantısında şahin açıklamalar yapmaması riskli varlıkları desteklerken, S&P500 endeksi yeni rekorlar kırmaya devam etti. Bu sabah ise Çin’de açıklanan PMI’ların Delta varyantı etkisiyle zayıf gelmesi ve teknoloji sektörüne yeni kısıtlamalar getirilmesi Çin ve Hong Kong’da belirgin satışlara yol açsa da diğer Asya piyasaları genel olarak artıda seyrediyor. ABD vadelileri de alıcılı. Powell sonrası daha önce test ettiği 8,30 bölgesine tekrar yaklaşan Dolar / TL ise söz konusu seviyenin üzerinde seyretse de TL’de anlamlı bir baskı gözlenmiyor. Bir süredir katalizör eksikliğiyle yurtdışı piyasalara paralel hareket eden TL varlıklar için bu hafta Cuma günü açıklanacak enflasyon verisi ayrışma yaratabilir. Yarın ise TCMB yatırımcılarla bir toplantı düzenleyecek. Şimdilik Powell etkisiyle TL varlıklarda pozitif fiyatlama sürebilir. BIST100 endeksi de güne alıcılı bir görüntü ile başlayıp gün içerisinde yükseliş eğiliminde olabilir.

*Yeşil ok olumluyu kırmızı ok olumsuzu göstermektedir.


 

     

MAKROEKONOMİ

   

Cuma günü Fed Başkanı Powell, Jackson Hole konuşmasında varlık alımı azaltımına bu sene içinde başlanabileceğini fakat faizleri artırmak için acele etmeyeceklerini belirtti. Powell enflasyonun arz tedarik zincirindeki sıkıntılar kaynaklı geçici olduğu görüşünü yineledi. Ekonominin toparlandığını ve Delta varyant kaynaklı etkilerini ve yarattığı riskleri izlediklerini belirtti. Gün içinde de Fed yetkililerinin de varlık alımı azaltımı zamanlamasına ilişkin demeçleri izlendi. Atlanta Fed Başkanı Bostic eğer istihdam verileri olumlu gelirse ekimde varlık azalımı azaltımına başlanmasının mantıklı olacağını belirtti. Cleveland Fed Başkanı Mester ise Fed’in hedeflerde önemli ilerleme sağladığını, varlık alımı azaltımına bu sene başlanması gerektiğini ve gelecek yılın ortalarında tamamlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca eylül toplantısında hız ve zamanlamanın da konuşulmasının gerektiğini belirtti. Dallas Fed Başkanı Kaplan ise varlık alımı azaltımının mümkün olan en kısa zamanda başlaması gerektiğini söyledi. St. Louis Fed Başkanı Bullard ise taperinge hemen başlanması gerektiğini ve 2022 ilk çeyreğinde bitirilmesi gerektiğini vurguladı. Philadelphia Fed Başkanı Harker ise Fed’in bu sene içinde varlık alımı azaltımında konsesüse ulaştığını belirtti. Fed Başkan yardımcısı Clarida da istihdam piyasasına referans vererek varlık alımı azaltımının bu sene başlayabileceğini söyledi. Fed Yönetim Kurulu Üyesi Waller ise bir tane daha olumlu gelecek istihdam verisinin taperinge başlamak için yeterli olacağını belirtti.

ABD’de Fed’in enflasyon göstergesi olarak baktığı PCE deflatör temmuzda aylık %0,4 arttı. Yıllık ise %4,2’ye yükselerek 1991’den bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Çekirdek PCE deflator aylık %0,3 arttı. Yıllık bazda ise %3,6’da yatay seyretti. Fed yetkilileri enflasyonun tedarik zincirindeki sıkıntıların kaybolması ve emek arzının normale dönmesiyle %2’ye yakınsayacağını belirtmekte fakat küresel ölçekte devam eden arz sıkıntılarının 2022’de sürmesi beklenmekte. Bu açıdan enflasyondaki artışın geçici  olup olmadığı konusu tartışılmaya devam edecektir. Ayrıca yüksek enflasyonun Fed’in bazı üyeleri tarafından varlık alımı azaltımı zamanlamasına dair gerekçe oluşturmakta. Bu açıdan enflasyondaki artış önem arz etmekte.

ABD’de temmuzda kişisel gelirler %1,1 artarken, kişisel harcamalar %0,3 arttı. Delta varyant yayılımı ile önceki aya göre harcamalar ivme kaybetti. Geçen aylarda eyalet işsizlik yardımlarındaki düşüş ile gelir artışında ivme kaybı görülmüştü. Temmuz ayında gelirlerdeki artışta ise mart ayında onaylanan teşvik paketi ile yeni çocuk bakımı ödemesinin faktör olduğu belirtilmekte. Bundan sonraki süreçte gelir ve harcamalar tarafında Delta varyantın ve yükselen enflasyonun etkileri izlenecek. 

Cuma günü ABD’de ağustos ayına ilişkin Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi nihai verisi 70,2’den 70,3’e sınırlı revize edildi. Böylelikle nihai verilere göre 81,2’den 70,3 seviyesine gerileyerek beklentilerin oldukça altında kaldı ve Aralık 2011’den bu yana en düşük seviyede gerçekleşti. Artan Delta varyantı vakaları nedeniyle pandeminin yeniden yayılması riski tüketici güveninin düşüşünde etkili oldu. Tüketicilerin enflasyon beklentileri de yüksek seyretmeye devam etti.

Bu hafta veri takvimine bakıldığında,

ABD tarafında bu hafta veri gündemi oldukça yoğun. Ağustos ayı PMI ve istihdam verileri ön plana çıkmakta. Çarşamba günü IHS Markit ağustos imalat PMI ve ISM imalat PMI verileri, cuma günü ise IHS Markit hizmet PMI ve ISM imalat dışı PMI izlenecek. Öncü verilere göre ABD’de ağustos ayına ilişkin imalat PMI, 63,4’ten 61,2 seviyesine, hizmet PMI ise 59,9’dan 55,2 seviyesine gerilemişti. Veri, hizmet sektöründeki iş gücü sıkıntısı, Delta varyantının yayılması ve tedarik zinciri kesintileri nedeniyle Aralık 2020’den bu yana en zayıf genişleme hızına işaret etmekteydi. İstihdam piyasasına yönelik ise çarşamba günü ADP özel sektör istihdamı, perşembe günü haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve cuma günü ise tarım dışı istihdam verisi takip edilecek. Geçen ay ABD’de ADP özel sektör istihdam, çoğu hizmet sektörü kaynaklı 330 bin kişi artışla beklentilerin oldukça altında artış kaydetmiş, tarım dışı istihdam, eğlence ve konaklama sektörü kaynaklı ve kamu istihamındaki belirgin artışla temmuz ayında 943 bin kişi artarak beklentilerden yüksek gelmiş ve varlık alımlarına yönelik tartışmaları güçlendirmişti. İşsizlik oranı ise temmuzda %5,9’dan %5,4’e gerilerken, iş gücüne katılım oranı da %61,7’ye yükselmişti. Geçen haftaki işsizlik maaşı başvuruları 353 bin kişi seviyesine yükseldi, fakat salgın sonrası en düşük seviyeye yakın seyretmekte. Ağustos ayında haftalık işsizlik maaşı başvuruları olumlu seyretti. Bu açıdan tarım dışı istihdamın artış hızı azalsa da güçlü seyrini devam ettirmesi beklenmekte.  Ayrıca varlık alımı azaltılması tartışmaları da verinin seyrine göre değişebilir. Yarın ağustos ayı Conference Board tüketici güveni endeksi izlenecek. Daha önce açıklanan Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi nihai verisi 70’li seviyelerde gerçekleşerek Aralık 2011’den bu yana en düşük seviyede gerçekleşmişti. Artan Delta varyantı vakaları nedeniyle pandeminin yeniden yayılması riski tüketici güveninin düşüşünde etkili oldu. Bu açıdan Conference Board tüketici güven endeksinin düşmesi beklenmekte.

Avrupa tarafında ise ağustos ayı öncü TÜFE ve PMI verileri ön plana çıkmakta. Bugün bu kapsamda Euro Bölgesi’nde TÜFE öncü verileri izlenecek. Euro Bölgesi’nde temmuz ayında TÜFE, aylık bazda %0,1 oranında hafif gerilerken, yıllık bazda ise %1,9’dan %2,2 seviyesine yükselerek Ekim 2018’den bu yana en yüksek seviyede seyretmişti. Ağustos ayında ise enflasyonun giyim ve ayakkabı fiyatlarındaki artışla %2,7’ye yükselmesi beklenmekte. Çarşamba günü ise ağustos ayı nihai imalat PMI ve cuma günü ise hizmet PMI verileri takip edilecek. Öncü verilere göre temmuz ayındaki zirve seviyelerinden gevşeyen PMI verileri halihazırda tarihsel ortalamaların belirgin üzerinde seyrederek üçüncü çeyrekte güçlü bir büyüme beklentisinin sürmesini sağlıyor. Öncü verilere göre Euro Bölgesi’nde hizmet PMI verilerine nazaran tedarik zincirindeki sıkıntılarla imalat PMI verilerinde hız kesme daha çok ön plana çıkmıştı. Euro Bölgesi hizmet PMI, öncü verilere göre 59,8 seviyesinden 59,7’ye; imalat PMI ise 62,8 seviyesinden 61,5’e gerilemişti. İngiltere imalat PMI 60,4’ten 60,1’e sınırlı gerilerken, hizmet PMI verisi belirgin düşerek 59,6’dan 55,5’e gerilemişti. Salı günü İtalya ve Fransa’nin 2.çeyreğe ilişkin GSYH büyüme verileri ve perşembe günü Euro Bölgesi’nin temmuz ayı perakende satışlar verisi takip edilecek.

Asya tarafında bu hafta resmi imalat PMI sonrası Çin’in Caixin PMI verileri ön plana çıkmakta. Yarın ise Güney Kore ağustos ayı ihracat verileri Delta varyantın küresel talepte ne derece etken olduğunu gösterecektir. Beklenti ise virüs yayılımına rağmen ihracatın yıllık %38’e yakın düzeyde artması beklenmekte.

Yurt içinde bugün temmuz ayına ilişkin resmi dış ticaret verileri ve Hazine’nin eylül-kasım dönemi iç borçlanma stratejisi, yarın ağustos ayı ISO imalat PMI ve 2. çeyreğe ilişkin GSYH büyüme verileri ve cuma günü ise temmuz ayı enflasyon verileri takip edilecek.

  • Ticaret Bakanlığı tarafından daha önce açıklanan verilere göre temmuz ayında ihracat 16,4 milyar USD, ithalat ise 20,7 milyar USD gerçekleşti. İhracatta aylık düşüş görsek de 12 aylık kümülatif bazda 201 milyar USD’ye yükselerek rekor seviyeye çıktı. Altın ithalatı bu ayda ilk 5’te yer almayarak cari açık lehine olumlu sürecin sürdüğüne işaret etti. Ağustos ayında ise ihracatın temmuza göre daha olumlu seyrettiğini ve 19 milyar USD üzeri geleceğini düşünmekteyiz.
  • ISO İmalat PMI, temmuzda 51,3’ten 54 seviyesine yükselerek, sektörün faaliyet koşullarında ocak ayından bu yana en güçlü iyileşmenin yaşandığına işaret etmişti. Özellikle, raporda kısıtlamalarının gevşetilmesi temmuzda müşteri talebinde iyileşmeye, üretimde güçlü artışlara, yeni ihracat siparişlerinin ve yeni siparişlerin arttığına vurgu yapılmaktaydı. Fiyat artışları ve tedarik zinciri aksamaları ise temmuz ayı raporunda yine olumsuz noktalar olarak yer almıştı.
  • Hazine 3 Aylık İç Borçlanma Stratejisi’nde ağustos ayında yaklaşık 16 milyar TL iç borçlanma yapacağını ve toplamda 10,9 milyar TL iç borç anapara ödemesi yapacağını belirterek 5,1 milyar TL net borçlanma yapacağını bildirmişti. Hesaplamalarımıza göre Hazine temmuz ayında yaklaşık 22,6 milyar TL iç borçlanma gerçekleştirdi. Böylelikle net iç borçlanmasının 11,7 milyar TL olduğunu öngörüyoruz. Hazine bu ay dış borçlanmaya gitmedi. Dış borç ana para ödemesi stratejiye göre 1,3 milyar TL olduğundan net dış borç ödemesi 1,3 milyar TL oldu. Bunun sonucunda Hazine’nin net borçlanmasının haziran ayında 10,4 milyar TL olduğunu öngörmekteyiz.
  • Temmuz ayında TÜFE beklentilerin üzerinde aylık %1,8 artmış, yıllık TÜFE ise %18,95’e yükselerek Nisan 2019’dan bu yana en yüksek seviyeye çıkmıştı. Gıda ve enerji grubundaki fiyat artışları belirginleşirken, mallar grubunda gıda ve enerji grubu hariç tutulduğunda enflasyon aylık bazda düşmekteydi. ÜFE’de aylık %2,46 artarak artış hız kesse de yıllık bazda %44,92’ye yükselmişti. Çekirdek enflasyon olarak izlenen C endeksi aylık %0,62 artarken, yıllık %17,47’den %17,22’ye gerilemişti. Foreks anketine göre ağustosta beklenti enflasyonun %0,65 gelerek, yıllık enflasyonun %18,70’e gerilemesi yönünde. Özellikle otomotiv sektöründeki ÖTV düzenlemesi ve enerji fiyatlarındaki kısmi düşüşün ve açılmanın etkisinin azalmasıyla enflasyonda kısmi yavaşlama olmasına sebep olabilir.
  • 2021 yılının birinci çeyreğinde mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış GSYH, çeyreksel %1,7 artışla %1,3 civarındaki artış beklentilerinin üstünde büyüme gerçekleştirmişti. Ekonomi, birinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre %7 ile son 12 çeyreğin en yüksek büyümesini kaydetmişti. Stoklar hariç bütün alt kalemler, büyümeyi pozitif etkilerken, yıllık %7 büyümenin kaynaklarına baktığımızda tüketim +4,7 puan (özel tüketim 4,5 puan, kamu tüketimi 0,2 puan), sıkı finansal koşullara karşın yatırımlar +2,9 puan büyümeyi olumlu etkilemişti. Stokların eritilmesi büyümeyi -1,5 puan aşağı çekerken,net ihracat +1,1 puanla 2019 yılının 3. çeyreğinden bu yana ilk kez büyümeye pozitif katkı yapmıştı. İkinci çeyrekte ise büyüme yılın başlangıcındaki öngörülerden daha iyi seyretti. Sıkı finansal koşullara ve zaman zaman uygulanan salgın tedbirlerine karşın hazirandaki açılmanın da pozitif etkisiyle iç talepte belirgin bir yavaşlama olmaması ve özellikle ihracatın güçlü seyretmesi ikinci çeyrekte iktisadi faaliyeti destekledi. Geçen sene salgını derinden hissettiğimiz ikinci çeyreğin yarattığı baz etkisiyle de yıllık büyümenin %20’nin üzerinde gelmesi beklenmekte. Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, son konuşmasında büyüme trendinin 3. çeyrekte de devam ettiğini ve dışsal bir şok olmaması durumunda yıl sonunda %8 üzerinde bir büyüme rakamı beklediklerini ifade ederken, büyümenin temel sürükleyicilerinin yatırımlar ve dış talep olduğunu belirtmişti.

ŞİRKET HABERLERİ 

Kordsa Teknik Tekstil (KORDS, Nötr): Kordsa’nın Endonezya’daki iştiraki IndoKordsa’da, 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü yayılımı sınırlı bir bölgede kalan, küçük bir yangın meydana gelmiş ve Naylon 6.6 iplik üretiminde kesinti olmuştur. Kordsa, Naylon 6.6 iplik operasyonlarının en kısa sürede başlatılması için ayrıntılı bir değerlendirme ve aksiyon geliştirme sürecinde olduğunu duyurmuştur.  Global operasyonların da desteği ile tedarik zinciri çözümleri oluşturulmuş, müşterilere sevkiyat devamlılığı sağlandığı bildirilmiştir. Finansal etkinin şirket yılsonu hedeflerini değiştirmeyeceği öngörülmektedir.

12 Ağustos 2021 Tarihli Kordsa Raporumuz için tıklayınız…

Net Holding (NTHOL, Sınırlı Negatif): Şirket sermayesinin %10’unu aşan payların elden çıkarılması için itfa süresi 31.12.2021 olacak şekilde ek süre talebinde bulunulmuş ve SPK’nın 23.01.2020 tarihli toplantısında alınan karar ile ek süre talebi kabul edilmişti. 2020 yılı içinde yaşanılan olumsuzluklar neticesinde, şirket 31.12.2021 olan itfa süresinin yeniden değerlendirilmesi ve yeni itfa süresinin 31.12.2022 olacak şekilde ikinci defa ek süre verilmesi hususunda SPK’ya 11.08.2021 tarihinde başvuru talebinde bulunmuştu. SPK’nın 26.08.2021 tarihli toplantısında alınan karar ile ikinci defa istemiş olunan ek süre talebi olumsuz karşılanmıştır. SPK’nın 23.01.2020 tarihli toplantısına istinaden, şirkete 31.12.2021 tarihine kadar vermiş olduğu itfa süresi sonuna kadar, sermayenin %10’unu aşan paylardan 156,6mn TL karşılığı nominal payların nitelikli yatırımcılara Toptan Pazar’da satılması yönündeki irade devam etmektedir. Satış işleminin 31.12.2021 tarihine kadar gerçekleşmemesi halinde, fon çıkışı gerektirmeyen sermaye azaltımı usullerine göre itfa edilecektir.

Şişecam (SISE, Nötr): 21.05.2020 tarihinde duyurulan Rekabet Kurumunun yapmış olduğu inceleme ve soruşturma tamamlanmıştır. Yapılan soruşturma sonucunda Şirketin incelenen 2017-2020 dönemlerinde düzcam pazarında aşırı fiyatlama yoluyla 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. Maddesi hükmünü ihlal etmediğine ve dolayısıyla aynı Kanun’un 16. maddesi uyarınca herhangi bir idari para cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verilmiştir.

Tekfen Holding (TKFEN, Nötr): Bağlı ortaklıklarından Toros Tarımın da aralarında bulunduğu 7 teşebbüs hakkında Rekabet Kurulu’nun 12.08.2021 tarihli kararı ile 4054 sayılı Kanun’un 4. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak soruşturma açılmasına karar verilmiştir. Bu noktada soruşturmanın başlatılmış olması soruşturma açılan teşebbüslerin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, Kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamayacaktır.

13 Ağustos 2021 tarihli Tekfen Holding Raporumuz için tıklayınız…

Türk Hava Yolları, Pegasus (THYAO, PGSUS, Nötr): Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 6 Eylül’den itibaren seyahat eden yolcuların aşı kartı veya negatif PCR testi ibraz etmek zorunda olduğunu açıkladı.

Ayrıca, Pegasus da, 6 Eylül itibarıyla yurt içi seyahatte başlayacak olan PCR testi zorunluluğuyla ilgili duyuruda bulundu. Hastalığı geçirmemiş, Kovid-19 aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan yolcuların uçuşa kabul edilmeyeceği ifade edildi.

Ülker Bisküvi (ULKER, Sınırlı Pozitif): Şirket, dolaylı hakim ortağı Yıldız Holding A.Ş. portföyünde bulunan Önem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesini temsil eden payların tamamının, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisanslı Arkan Ergin Kurumsal Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 13.08.2021 tarihli değerleme raporundaki fiyat aralığı dahilinde yapılan pazarlık usulüyle 3.736.314 bin TL bedel karşılığında, ve peşin olarak Yıldız  Holding A.Ş.’den satın alınması için  Yıldız Holding A.Ş. ve Şirket arasında Pay Alım Sözleşmesi imzalanmasına karar verilmiş olup 27.08.2021 satın alma sözleşmesi imzalanması suretiyle pay devri gerçekleşmiştir.

16 Ağustos 2021 Tarihli Ülker Bisküvi Raporumuz için tıklayınız…

SEKTÖR HABERLERİ 

Havacılık, Turizm: Avrupa Birliği, koronavirüs salgını dolayısıyla uyguladığı seyahat önlemlerini güncellerken, ABD’yi de güvenli seyahat listesinden çıkardı. AB ayrıca, İsrail, Kosova, Lübnan, Karadağ ve Kuzey Makedonya’yı da güvenli seyahat listesinden çıkardı. AB’den yapılan açıklamaya göre ABD’ye yönelik Haziran’da kaldırılan kısıtlamaların, zaruri olmayan seyahatler için yeniden uygulanması kararlaştırıldı. AB Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi verilerine göre 22 Ağustos ile biten iki haftada ABD’de 100 bin kişi başına düşen yeni vaka sayısı 588 olarak kaydedildi. AB için bu oranla ilgili sınır 75 seviyesinde. AB’nin aldığı bu karar tavsiye niteliği taşırken, seyahat kısıtlamalarına yönelik tüm tasarruf birliğe üye ülke hükümetlerinde bulunuyor. Kaynak: Bloomberght

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

ARD Grup Bilişim Teknolojileri (ARDYZ): Şirket, Yükseköğretim Kurumları Süleyman Demirel Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı ile “Sunucu, Veri Depolama ve Yedekleme Ünitesi Alımı” işine ait sözleşmeyi 4,7mn TL (KDV Dahil) bedelle 27.08.2021 tarihi itibariyle imzalamıştır.

Dardanel (DARDL): Şirketin 595mn TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 53,3mn TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 532,8mn TL bedelli artırılarak 586,1mn TL’ye yükseltilmesine ilişkin 12.08.2021 tarihinde başlayan yeni pay alma (rüçhan) hakkı kullandırılması işlemleri 26.08.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 2,4mn TL olup, kalan paylar, 31 Ağustos 2021 -01 Eylül 2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa’da nominal değerden az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.’de Birincil Piyasa’da oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

Kartal Yenilenebilir Enerji (KARYE): Yenilebilir enerji sektöründe (özellikle güneş enerjisi alanında) büyüme hedefi ve halka arz taahhütleri doğrultusunda, Lisanssız Elektrik mevzuatı çerçevesinde geliştirilmiş, güneş enerjisi santralleri işleten 6 adet şirketi Şirket bünyesine kazandırmak amacıyla görüşmelere ve şirket değerleme süreçlerine başlanmasına karar verilmiştir.  Bahse konu şirketlere ait güneş enerjisi santralleri Ankara ve Antalya illerinde işletmede olup, toplam kurulu güçleri yaklaşık 9,5 MWp’dir. Bu santraller, ürettikleri elektriği, geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 13,3 USD cent/kWh fiyatla devlet alım garantisi ile satmaktadır.
    

FAİZ PİYASALARI
 

Cuma günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %19 seviyesinde yatay seyretti. TCMB cuma günü 65 milyar TL’lik (%19’dan, 7 gün vadeli) ve 30 milyar TL’lik (%19’dan, 10 gün vadeli) iki adet haftalık repo ihalesi açtı, toplam fonlama tutarı ise tamamı haftalık repo ihaleleri kaynaklı 321 milyar TL oldu.

ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi dün güne %1,31 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %1,28-%1,31 bandında hareketin ardından %1,28 seviyesinden günü kapattı. 

Yurt içi tahvil piyasasında, cuma günü verim eğrisi genelinde faizlerde sınırlı değişimler görüldü. Bu kapsamda, günlük bazda verim eğrisinde faizlerde kısa, orta ve uzun vadeli tarafta 5 baz puana yaklaşan sınırlı değişimler görüldü. Gösterge kağıtların faizlerinin haftalık bazda değişimlerine bakıldığında ise, kısa vadeli tarafta 25 baz puana yaklaşan düşüşler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta ise 40 baz puana varan düşüşler görüldü. 
 

GÜNLÜK ÖZET PİYASA VERİLERİ

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

escort
Hatay escort
Aydın escort
İzmir escort
Ankara escort
Antalya escort
Bursa escort
İstanbul escort
Kocaeli escort
Konya escort
Mardin escort
Mersin escort
Samsun escort
Sinop escort
Tekirdağ escort
Rize escort
Amasya escort
Balıkesir escort
Çanakkale escort
Bolu escort
Erzincan escort
Şırnak escort
Adana escort
Van escort
Yozgat escort
Zonguldak escort
Afyon escort
Adıyaman escort
Bilecik escort
Aksaray escort
Ağrı escort
Bitlis escort
Siirt escort
Denizli escort
Çorum escort
Burdur escort
Diyarbakır escort
Edirne escort
Düzce escort
Erzurum escort
Kırklareli escort
Gaziantep escort
Giresun escort
Kilis escort
Kars escort
Karabük escort
Kırıkkale escort
Kayseri escort
Kırşehir escort
Malatya escort
Maraş escort
Manisa escort
Muş escort
Muğla escort
Kastamonu escort
Ordu escort
Nevşehir escort
Sakarya escort
Osmaniye escort
Şanlıurfa escort
Sivas escort
Trabzon escort
Tokat escort
Ardahan escort
Bartın escort
Karaman escort
Batman escort
Bayburt escort
Bingöl escort
Elazığ escort
Gümüşhane escort
Hakkari escort
Eskişehir escort
Isparta escort
Yalova escort
Uşak escort
Iğdır escort
escort
Konya escort
Sakarya escort
Samsun escort
Kocaeli escort
Kayseri escort
İzmir escort
Hatay escort
Gaziantep escort
Diyarbakır escort
Ankara escort
Adana escort
Antalya escort
Bursa escort
Mersin escort
Aydın escort
Balıkesir escort
Çanakkale escort
Kıbrıs escort
Kütahya escort
Manisa escort
Muğla escort
Tekirdağ escort
Trabzon escort
Yalova escort
Isparta escort
Kahramanmaraş escort
Ordu escort
Rize escort
Sivas escort
Afyon escort
Aksaray escort
Giresun escort
Şanlıurfa escort
Yozgat escort
Erzurum escort
Amasya escort
Çorum escort
Tokat escort
Uşak escort
Van escort
Bolu escort
Burdur escort
Kırşehir escort
Niğde escort
Osmaniye escort
Zonguldak escort
Düzce escort
Edirne escort
Erzincan escort
Karabük escort
Karaman escort
Kastamonu escort
Kırıkkale escort
Kırklareli escort
Aydın escort
muğla escort
tekirdağ escort
manisa escort
balıkesir escort
manavgat escort
alanya escort
fethiye escort
didim escort
trabzon escort
elazığ escort
ordu escort
kütahya escort
ısparta escort
rize escort
maraş escort
yalova escort
giresun escort
yozgat escort
tokat escort
şanlıurfa escort
sivas escort
batman escort
erzurum escort
sinop escort
kırşehir escort
karaman escort
kırıkkale escort
bolu escort
amasya escort
niğde escort
uşak escort
edirne escort
çorum escort
osmaniye escort
zonguldak escort
van escort
erzincan escort
Ceyhan escort
Çukurova escort
Kozan escort
Sarıçam escort
Seyhan escort
Yüreğir escort
Batıkent escort
Çankaya escort
Çubuk escort
Etimesgut escort
Keçiören escort
Mamak escort
Polatlı escort
Sincan escort
Yenimahalle escort
Bağlar escort
Ergani escort
Kayapınar escort
Yenişehir escort
Nizip escort
Şahinbey escort
Şehitkamil escort
Antakya escort
Defne escort
Dörtyol escort
İskenderun escort
Kırıkhan escort
Samandağ escort
Aliağa escort
Bayraklı escort
Bornova escort
Buca escort
Çeşme escort
Gaziemir escort
Karşıyaka escort
Konak escort
Menemen escort
Ödemiş escort
Torbalı escort
Develi escort
Kocasinan escort
Melikgazi escort
Talas escort
Çayırova escort
Darıca escort
Derince escort
Gebze escort
Gölcük escort
İzmit escort
Kartepe escort
Körfez escort
Akşehir escort
Beyşehir escort
Bosna escort
Ereğli escort
Karatay escort
Selçuklu escort
meram escort
Atakum escort
Bafra escort
Canik escort
Çarşamba escort
İlkadım escort
Vezirköprü escort
manavgat escort
alanya escort
belek escort
aksu escort
finike escort
gazipaşa escort
güllük escort
kaş escort
kemer escort
kepez escort
konyaaltı escort
korkuteli escort
kumluca escort
lara escort
muratpaşa escort
serik escort
gemlik escort
gürsu escort
inegöl escort
iznik escort
mudanya escort
nilüfer escort
orhangazi escort
osmangazi escort
yıldırım escort
kuşadası escort
didim escort
nazilli escort
söke escort
efeler escort
bandırma escort
altıeylül escort
edremit escort
karesi escort
susurluk escort
bodrum escort
gümbet escort
turgutreis escort
dalaman escort
fethiye escort
köyceğiz escort
marmaris escort
çerkezköy escort
çorlu escort
kapaklı escort
süleymanpaşa escort
anamur escort
erdemli escort
mezitli escort
silifke escort
tarsus escort
akhisar escort
salihli escort
soma escort
turgutlu escort
girne escort
lefkoşa escort
biga escort
çan escort
gelibolu escort
dinar escort
emirdağ escort
sandıklı escort
merzifon escort
suluova escort
taşova escort
gerede escort
mengen escort
bucak escort
yeşilyurt escort
akçakoca escort
kadirli escort
osmancık escort
sungurlu escort
ipsala escort
keşan escort
kilimli escort
üzümlü escort
aziziye escort
palandöken escort
yakutiye escort
bulancak escort
espiye escort
tirebolu escort
safranbolu escort
lüleburgaz escort
elbistan escort
sorgun escort
gediz escort
simav escort
tavşanlı escort
fatsa escort
ünye escort
ardeşen escort
çayeli escort
birecik escort
eyyübiye escort
haliliye escort
siverek escort
suruç escort
viranşehir escort
kangal escort
şarkışla escort
suşehri escort
yıldızeli escort
erbaa escort
niksar escort
turhal escort
akçaabat escort
araklı escort
of escort
ortahisar escort
istanbul masaj
ankara masaj
izmir masaj
bursa masaj
antalya masaj
adana masaj
konya masaj
şanlıurfa masaj
gaziantep masaj
kocaeli masaj
mersin masaj
diyarbakır masaj
hatay masaj
manisa masaj
kayseri masaj
samsun masaj
balıkesir masaj
maraş masaj
van masaj
aydın masaj
tekirdağ masaj
sakarya masaj
denizli masaj
muğla masaj
adıyaman masaj
afyon masaj
ağrı masaj
aksaray masaj
amasya masaj
ardahan masaj
artvin masaj
bartın masaj
batman masaj
bayburt masaj
bilecik masaj
bingöl masaj
bitlis masaj
bolu masaj
burdur masaj
çanakkale masaj
çankırı masaj
çorum masaj
düzce masaj
edirne masaj
elazığ masaj
erzincan masaj
erzurum masaj
eskişehir masaj
giresun masaj
gümüşhane masaj
ığdır masaj
ısparta masaj
karabük masaj
karaman masaj
kastamonu masaj
kilis masaj
kırıkkale masaj
kırklareli masaj
kırşehir masaj
uşak masaj
kütahya masaj
malatya masaj
mardin masaj
nevşehir masaj
niğde masaj
ordu masaj
trabzon masaj
osmaniye masaj
rize masaj
siirt masaj
sinop masaj
sivas masaj
tokat masaj
Çankaya masaj
Keçiören masaj
Mamak masaj
Polatlı masaj
Sincan masaj
Alanya masaj
Belek masaj
Kaş masaj
Kemer masaj
Korkuteli masaj
Lara masaj
Manavgat masaj
Serik masaj
Side masaj
Didim masaj
Efeler masaj
Kuşadası masaj
Nazilli masaj
Altıeylül masaj
Bandırma masaj
Edremit masaj
Karesi masaj
Susurluk masaj
Gemlik masaj
Gürsu masaj
İnegöl masaj
Mudanya masaj
Nilüfer masaj
Osmangazi masaj
Yıldırım masaj
Biga masaj
Çan masaj
Gelibolu masaj
Karahayıt masaj
Pamukkale masaj
Nizip masaj
Şahinbey masaj
Şehitkamil masaj
Antakya masaj
Defne masaj
İskenderun masaj
Bağcılar masaj
Bahçelievler masaj
Esenler masaj
Esenyurt masaj
Kadıköy masaj
Kağıthane masaj
Kartal masaj
Küçükçekmece masaj
Maltepe masaj
Pendik masaj
Sultangazi masaj
Ümraniye masaj
Üsküdar masaj
Alsancak masaj
Bayraklı masaj
Bornova masaj
Buca masaj
Çiğli masaj
Gaziemir masaj
Karşıyaka masaj
Konak masaj
Menemen masaj
Ödemiş masaj
Torbalı masaj
Darıca masaj
Gebze masaj
Gölcük masaj
İzmit masaj
Körfez masaj
Akşehir masaj
Beyşehir masaj
Ereğli masaj
Karatay masaj
Meram masaj
Selçuklu masaj
Akhisar masaj
Alaşehir masaj
Soma masaj
Turgutlu masaj
Elbistan masaj
Akdeniz masaj
Anamur masaj
Erdemli masaj
Mezitli masaj
Silifke masaj
Tarsus masaj
Toroslar masaj
Yenişehir masaj
Bodrum masaj
Dalaman masaj
Fethiye masaj
Köyceğiz masaj
Marmaris masaj
Menteşe masaj
Milas masaj
Adapazarı masaj
Serdivan masaj
Atakum masaj
Çarşamba masaj
İlkadım masaj
Eyyübiye masaj
Siverek masaj
Viranşehir masaj
Çerkezköy masaj
Çorlu masaj
Erbaa masaj
Keşan escort
Safranbolu escort
Boyabat escort
Kızıltepe escort
Üzümlü escort
Bucak escort
Kadirli escort
Bornova escort
Batıkent escort
Alanya escort
İnegöl escort
Orhangazi escort
İzmit escort

Akşehir escort
Tarsus escort
İlkadım escort
Çerkezköy escort
Ardeşen escort
Kuşadası escort
Merzifon escort
Bandırma escort
Çerkeş escort
Gelibolu escort
Gerede escort
Antakya escort
Ceyhan escort
Dinar escort
Besni escort
Bozüyük escort
Eskil escort
Diyadin escort
Ahlat escort
Çivril escort
Bağlar escort
Akçakoca escort
Aziziye escort
Lüleburgaz escort
Şahinbey escort
Bulancak escort
Digor escort
Keskin escort
Bünyan escort
Kaman escort
Battalgazi escort
Elbistan escort
Akhisar escort
Bulanık escort
Bodrum escort
Altınordu escort
Bor escort
Avanos escort
Adapazarı escort
Virenşehir escort
Gemerek escort
Kangal escort
Akçaabat escort
Erbaa escort
Tavşanlı escort
Karşıyaka escort
Çankaya escort
Manavgat escort
Nilüfer escort
Arnavutköy escort
Gebze escort
Beyşehir escort
Silifke escort
Atakum escort
Çorlu escort
Çayeli escort
Didim escort
Suluova escort
Edremit escort
Ilgaz escort
Biga escort
Göynük escort
İskenderun escort
Çukurova escort
Kaynaşlı escort
Emirdağ escort
Gölbaşı escort
Söğüt escort
Ortaköy escort
Dogubayazıt escort
Güroymak escort
Karahayıt escort
Bismil escort
Horasan escort
Mucur escort
Babaeski escort
Şehitkamil escort
Espiye escort
Kağızman escort
Yahşihan escort
Develi escort
Doğanşehir escort
Afşin escort
Alaşehir escort
Malazgirt escort
Marmaris escort
Fatsa escort
Ürgüp escort
Akyazı escort
Eyyübiye escort
Şarkışla escort
Araklı escort
Niksar escort
Simav escort
Buca escort
Çubuk escort
Muratpaşa escort
Görükle escort
Avcılar escort
Darıca escort
Çumra escort
Anamur escort
Çarşamba escort
Ergene escort
Fındıklı escort
Nazilli escort
Taşova escort
Susurluk escort
Çan escort
Mudurnu escort
Defne escort
Kozan escort
Sandıklı escort
Yahyalı escort
Patnos escort
Kahta escort
Pamukkale escort
Ergani escort
Oltu escort
Nizip escort
Görele escort
Sarıkamış escort
Yeşilyurt escort
Dulkadiroğlu escort
Kırkağaç escort
Varto escort
Fethiye escort
Kumru escort
Erenler escort
Akçakale escort
Suşehri escort
Of escort
Turhal escort
Torbalı escort
Haymana escort
Kepez escort
Osmangazi escort
Bağcılar escort
Derince escort
Ereğli escort
Erdemli escort
Bafra escort
Kapaklı escort
Pazar escort
Davutlar escort
Altıeylül escort
Ayvacık escort
Dörtyol escort
Sarıçam escort
Sur escort
Palandöken escort
Nurdağı escort
Tirebolu escort
Zile escort
Ünye escort
Selim escort
Kocasinan escort
Onikişubat escort
Salihli escort
Milas escort
Pamukova escort
Birecik escort
Yıldızeli escort
Ortahisar escort
Malkara escort
Yakutiye escort
Zara escort
Yomra escort
Konak escort
Keçiören escort
Lara escort
Yıldırım escort
Beylikdüzü escort
Gölcük escort
Karatay escort
Mezitli escort
Canik escort
Efeler escort
Ayvalık escort
Kırıkhan escort
Seyhan escort
Melikgazi escort
Pazarcık escort
Soma escort
Dalaman escort
Sapanca escort
Haliliye escort
Ödemiş escort
Mamak escort
Kemer escort
Mudanya escort
Çekmeköy escort
Körfez escort
Meram escort
Aliağa escort
Polatlı escort
Belek escort
Gemlik escort
Esenler escort
Fatih escort
Selçuklu escort
Akdeniz escort
Terme escort
Söke escort
Karesi escort
Yüreğir escort
Payas escort
Talas escort
Türkoğlu escort
Turgutlu escort
Datça escort
Gümbet escort
Serdivan escort
Karaköprü escort
Çeşme escort
Sincan escort
Gaziemir escort
Ulus escort
Kaş escort
Gürsu escort
Güngören escort
Mut escort
Samandağ escort
Yunusemre escort
Köyceğiz escort
Siverek escort
Toroslar escort
Menteşe escort
Kadıköy escort
İznik escort
Serik escort
Menemen escort
Aksu escort
Kağıthane escort
Kartal escort
Maltepe escort
Kestel escort
Yenişehir escort
Yatağan escort
Tire escort
Finike escort
Pendik escort
Sarıyer escort
Şişli escort
Sultangazi escort
Tuzla escort
Urla escort
Konyaaltı escort
Korkuteli escort
Kumluca escort
Karacabey escort
Ümraniye escort
Üsküdar escort
Zeytinburnu escort
Tekirdağ masaj salonu
Adana masaj salonu
Mersin masaj salonu
Bursa masaj salonu
Muğla masaj salonu
Balıkesir masaj salonu
Kocaeli masaj salonu
İstanbul masaj salonu
Ankara masaj salonu
Antalya masaj salonu
İzmir masaj salonu
Denizli masaj salonu
Çanakkale masaj salonu
Sakarya masaj salonu
Manisa masaj salonu
Malatya masaj salonu
Yalova masaj salonu
Sivas masaj salonu
Tokat masaj salonu
Kayseri masaj salonu
Trabzon masaj salonu
Aydın masaj salonu
Elazığ masaj salonu
Afyon masaj salonu
Kütahya masaj salonu
Ordu masaj salonu
Eskişehir masaj salonu
Gaziantep masaj salonu
istanbul masaj salonu
ankara masaj salonu
izmir masaj salonu
bursa masaj salonu
antalya masaj salonu
adana masaj salonu
konya masaj salonu
şanlıurfa masaj salonu
gaziantep masaj salonu
kocaeli masaj salonu
mersin masaj salonu
diyarbakır masaj salonu
hatay masaj salonu
manisa masaj salonu
kayseri masaj salonu
samsun masaj salonu
balıkesir masaj salonu
maraş masaj salonu
van masaj salonu
aydın masaj salonu
tekirdağ masaj salonu
sakarya masaj salonu
denizli masaj salonu
muğla masaj salonu
bağcılar masaj salonu
bahçelievler masaj salonu
esenler masaj salonu
esenyurt masaj salonu
kadıköy masaj salonu
kağıthane masaj salonu
kartal masaj salonu
küçükçekmece masaj salonu
maltepe masaj salonu
pendik masaj salonu
sultangazi masaj salonu
ümraniye masaj salonu
üsküdar masaj salonu
aliağa masaj salonu
alsancak masaj salonu
bayraklı masaj salonu
bornova masaj salonu
buca masaj salonu
çeşme masaj salonu
çiğli masaj salonu
gaziemir masaj salonu
karşıyaka masaj salonu
konak masaj salonu
menemen masaj salonu
ödemiş masaj salonu
torbalı masaj salonu
çankaya masaj salonu
keçiören masaj salonu
mamak masaj salonu
polatlı masaj salonu
sincan masaj salonu
alanya masaj salonu
belek masaj salonu
kaş masaj salonu
kemer masaj salonu
korkuteli masaj salonu
lara masaj salonu
manavgat masaj salonu
serik masaj salonu
side masaj salonu
didim masaj salonu
efeler masaj salonu
kuşadası masaj salonu
nazilli masaj salonu
altıeylül masaj salonu
bandırma masaj salonu
edremit masaj salonu
karesi masaj salonu
susurluk masaj salonu
gemlik masaj salonu
gürsu masaj salonu
inegöl masaj salonu
mudanya masaj salonu
nilüfer masaj salonu
osmangazi masaj salonu
yıldırım masaj salonu
biga masaj salonu
çan masaj salonu
gelibolu masaj salonu
adıyaman masaj salonu
afyon masaj salonu
ağrı masaj salonu
aksaray masaj salonu
amasya masaj salonu
ardahan masaj salonu
artvin masaj salonu
bartın masaj salonu
batman masaj salonu
bayburt masaj salonu
bilecik masaj salonu
bingöl masaj salonu
bitlis masaj salonu
bolu masaj salonu
burdur masaj salonu
çanakkale masaj salonu
çankırı masaj salonu
çorum masaj salonu
düzce masaj salonu
edirne masaj salonu
elazığ masaj salonu
erzincan masaj salonu
erzurum masaj salonu
eskişehir masaj salonu
giresun masaj salonu
gümüşhane masaj salonu
ığdır masaj salonu
ısparta masaj salonu
karabük masaj salonu
karaman masaj salonu
kastamonu masaj salonu
kilis masaj salonu
kırıkkale masaj salonu
kırklareli masaj salonu
kırşehir masaj salonu
uşak masaj salonu
kütahya masaj salonu
malatya masaj salonu
mardin masaj salonu
nevşehir masaj salonu
niğde masaj salonu
ordu masaj salonu
trabzon masaj salonu
osmaniye masaj salonu
rize masaj salonu
siirt masaj salonu
sinop masaj salonu
sivas masaj salonu
tokat masaj salonu
karahayıt masaj salonu
pamukkale masaj salonu
nizip masaj salonu
şahinbey masaj salonu
şehitkamil masaj salonu
antakya masaj salonu
defne masaj salonu
iskenderun masaj salonu
darıca masaj salonu
gebze masaj salonu
gölcük masaj salonu
izmit masaj salonu
körfez masaj salonu
akşehir masaj salonu
beyşehir masaj salonu
ereğli masaj salonu
karatay masaj salonu
meram masaj salonu
selçuklu masaj salonu
akhisar masaj salonu
alaşehir masaj salonu
soma masaj salonu
turgutlu masaj salonu
akdeniz masaj salonu
anamur masaj salonu
erdemli masaj salonu
mezitli masaj salonu
silifke masaj salonu
tarsus masaj salonu
toroslar masaj salonu
yenişehir masaj salonu
bodrum masaj salonu
dalaman masaj salonu
fethiye masaj salonu
köyceğiz masaj salonu
marmaris masaj salonu
menteşe masaj salonu
milas masaj salonu
adapazarı masaj salonu
serdivan masaj salonu
atakum masaj salonu
çarşamba masaj salonu
ilkadım masaj salonu
eyyübiye masaj salonu
siverek masaj salonu
viranşehir masaj salonu
çerkezköy masaj salonu
çorlu masaj salonu
erbaa masaj salonu
akcaabat escort
kiziltepe escort
artuklu escort
odunpazari escort
tepebasi escort
bodrum- escort
fethiye escort
milas escort
dalaman escort
marmaris escort
pamukkale escort
merkezefendi escort
adapazari escort
serdivan escort
corlu escort
suleymanpasa escort
cerkezkoy escort
efeler escort
nazilli escort
soke escort
kusadasi escort
didim escort
ipekyolu escort
ercis escort
onikisubat escort
dulkadiroglu escort
karesi escort
altieylul escort
balikesir edremit escort
ilkadim escort
bafra escort
bafra escort
melikgazi escort
kocasinan escort
talas escort
yunusemre escort
akhisar escort
turgutlu escort
sehzadeler escort
antakya escort
iskenderun escort
defne escort
dortyol escort
kayapinar escort
baglar escort
yenisehir escort
tarsus escort
toroslar escort
yenisehir escort
akdeniz escort
silifke escort
mezitli escort
gebze escort
darica escort
korfez escort
golcuk escort
sahinbey escort
sehitkamil escort
haliliye escort
siverek escort
eyyubiye escort
bosna escort
selcuklu escort
karatay escort
meram escort
eregli escort
seyhan escort
yuregir escort
cukurova escort
saricam escort
ceyhan escort
kozan escort
kemer escort
alanya escort
lara escort
side escort
manavgat escort
fethiye escort
kepez escort
konyaalti escort
finike escort
kas escort
elmali escort
muratpasa escort
demre escort
korkuteli escort
kumluca escort
osmangazi escort
gorukle escort
nilufer escort
yildirim escort
inegol escort
gemlik escort
buca escort
karabaglar escort
bornova escort
karsiyaka escort
konak escort
bayrakli escort
cigli escort
torbali escort
menemen escort
kecioren escort
cankaya escort
ankara yenimahalle escort
mamak escort
etimesgut escort
sincan escort
altindag escort
golbasi escort
kizilay escort
bozuyuk escort
safranbolu escort
yuksekova escort
cayeli escort
luleburgaz escort
bor escort
kesan escort
sorgun escort
isparta merkez escort
yalvac escort
bulancak escort
corum merkez escort
sungurlu escort
patnos escort
biga escort
kadirli escort
tavsanli escort
elazig merkez escort
kovancilar escort
zonguldak merkez escort
zonguldak eregli escort
erbaa escort
kozluk escort
kahta escort
sivas merkez escort
sarkisla escort
afyon merkez escort
sandikli escort
yakutiye escort
palandoken escort
altinordu escort
unye escort
fatsa escort
yesilyurt escort
battalgazi escort
ortahisar escort
polatli escort
aliaga escort
menderes escort
bergama escort
odemis escort
mudanya escort
serik escort
nizip escort
basiskele escort
kartepe escort
cayirova escort
erdemli escort
reyhanli escort
kirikhan escort
samandag escort
alasehir escort
soma escort
salihli escort
canik escort
carsamba escort
kapakli escort
akyazi escort
erenler escort